Kontakt

Skoglig Samverkan i Norrbotten leds av en ledningsgrupp med representanter för skogs- och skogsindustriföretagen i Norrbotten.

Ordförande i ledningsgruppen

Anders Ringbjer, SCA anders.ringbjer@sca.com
070-377 57 13

Verksamhetsledare

Ulf Sandström, Sandströms Företagscoaching
ulf@foretagscoaching.se
070-608 42 31

Ledningsgruppen, övriga ledamöter

Anders Landström, Luleå Stift
anders.landstrom@svenskakyrkan.se

Göran Sundberg, Stenvalls Trä
goran.sundberg@stenvalls.se

Robert Grimm, Arvidsjaurs Allmänning
a.allm@telia.com

Erik Granerot, Fastighetsverket
erik.granerot@sfv.se

Henrik Bucht, Norra Skogsägarna
henrik.bucht@norra.se

Stefan Merum, Smurfit Kappa Kraftliner
stefan.merum@smurfitkappa.se

Viktor Pettersson, BillerudKorsnäs
viktor.pettersson@billerudkorsnas.com

Jonny Andersson, Sveaskog
jonny.andersson@sveaskog.se

Mona Sundqvist, Kalix Naturbruksgymnasium
mona.sundqvist@kalix.se

Anton Cederberg, Handelsbanken Jord o Skog
ance11@handelsbanken.se

Rolf Hjärtberg, LRF Norrbotten
rolf.hjartberg@telia.com

Ann-Sofie Kärrman, Sparbanken Nord
ann-sofie.karrman@sparbankennord.se

Kommungrupper


Kommungrupper finns i varje kommun. Kommungrupperna gör det lokala arbetet med skoglig PRAO, exkursioner för skolelever, skolinformation och liknande. Totalt är cirka 100 skogmänniskor engagerade i kommungrupperna. Kommungruppen för din kommun finner du genom att klicka på orten i kartan eller högerspalten på denna sida.